tasa
28 آبان 1401 - 10:22

موازی کاری بین سازمان فرهنگی و هنری و معاونت اجتماعی و فرهنگی شهرداری تهران

رئیس کمیسیون فرهنگی و اجتماعی شورای شهر تهران گفت: به دلیل کمبود منابع تا حد امکان از هرگونه اقدام موازی بین سازمان فرهنگی و هنری و معاونت اجتماعی و فرهنگی جلوگیری به عمل آید.

به گزارش خبرنگار فارس، شصت و هفتمین جلسه کمیسیون فرهنگی و اجتماعی شورای اسلامی شهر تهران به منظور بررسی عملکرد موسسه آموزش شهر و تهران گشت سازمان فرهنگی و هنری شهرداری تهران برگزار شد.

در این جلسه نرگس معدنی پور رئیس کمیسیون فرهنگی و اجتماعی شورای اسلامی شهر تهران با تبریک هفته کتاب، کتابخوانی و کتابداری بیان داشت: سازمان فرهنگی و هنری شهرداری تهران بیشترین تعداد کتابخانه را در سطح شهر تهران دارد که با توجه به این موضوع و قرار گرفتن در هفته کتاب و کتابخوانی شایسته است تا از کتابداران عزیزی که تحت پوشش این سازمان فعالیت می کنند تجلیل به عمل آید.

وی در ادامه از سازمان فرهنگی و هنری شهرداری تهران خواست تا به صورت موثر به ایفای نقش در حوزه افزایش کتابخوانی در جامعه بپردازد.

این عضو شورای اسلامی شهر تهران گفت: حوزه آموزش یکی از مهمترین محورهای عمل سازمان فرهنگی و هنری شهرداری تهران است و تا کنون در این زمینه اقدامات مناسبی در این سازمان صورت گرفته اما با این وجود باید تاکید کرد که نگاه کارشناسانه در حوزه آموزش حفظ و تقویت شود.

معدنی پور با بیان اینکه دوره های آموزشی می بایست منطبق با میل و گرایش عمومی مردم ارائه شوند، خاطر نشان کرد: باید به گرایش مردم و نیازهای آنان در خصوص موضوعات آموزشی توجه شود. سازمان باید به سمت تولید محتوا و ارائه طرح درس ها و مدیریت نیاز جامعه گام بردارد که از این طریق هم نیاز جامعه مرتفع می شود و هم زمینه ای برای مدیریت فرهنگی ایجاد می شود.

رئیس کمیسیون فرهنگی و اجتماعی شورای اسلامی شهر تهران ادامه داد: قطار در حین حرکت تغییر ریل می دهد لذا حتما باید حواسمان باشد در حین حرکت در مسیر فرهنگی می بایست نگاهی به هدفگذاری ها و تغییر ریل داشته باشیم. در حالی که مسیر آموزشی خود را می پیماییم می بایست بروزرسانی هایی را در گروه های آموزشی داشته باشیم چرا که حوزه فرهنگ و هنر دائما در حال تغییر هستند و اگر ما بخواهیم صبر کنیم قائدتا از جامعه و تغییرات فرهنگی و هنری عقب می مانیم.

وی با اشاره به اینکه سازمان فرهنگی هنری در بسیاری از موضوعات از جمله آموزش جلوتر از دیگر سازمان ها در شهرداری تهران است، گفت:  بحث به روز رسانی محتواها در 21 گروه آموزشی با توجه به نیازهای روز جامعه در دستور کار قرار گیرد. این عضو شورای اسلامی شهر تهران ادامه داد: سازمان فرهنگی و هنری شهرداری تهران با حوزه آموزش شکل گرفت. در این حوزه نیروهایی قدیمی وجود دارند که نقش سنگین و تاثیرگذار تعامل با مردم را بر عهده دارند، لذا ضرورت دارد به فعالین این حوزه توجه ویژه صورت گیرد و انگیزه آنان به منظور ادامه همکاری تقویت شود. این نیروها تجربیات بالایی در ارتباط با شهروندان دارند به همین دلیل باید از تجربه آنان به بهترین نحو بهره برد و با استفاده از بسته های تشویقی، انگیزش این افراد توانمند را افزایش داده و مانع خروج آنها از حوزه آموزش شد.

وی در ادامه خواستار از بین رفتن موازی کاری بین سازمان فرهنگی و هنری و معاونت اجتماعی و فرهنگی شهرداری تهران شد و گفت: از زیرساخت هایی که در سطح محلات و مناطق وجود دارد به بهترین شکل ممکن استفاده شود و به دلیل کمبود منابع تا حد امکان از هرگونه اقدام موازی بین سازمان فرهنگی و هنری و معاونت اجتماعی و فرهنگی جلوگیری به عمل آید.

پایان پیام/

منبع: فارس
شناسه خبر: 864631