tasa
03 آذر 1401 - 09:39

بارش شدید باران همراه با رعد و برق از فردا در کرمانشاه

اداره کل هواشناسی استان کرمانشاه با صدور اطلاعیه‌ای نسبت به بارش شدید باران همراه با رعد و برق از فردا جمعه تا روز یکشنبه و احتمال وارد شدن خسارت به باغات و مزارع کشاورزی هشدار سطح نارنجی صادر کرد.

سعید قاسمی رئیس اداره پیش‌بینی هواشناسی استان کرمانشاه گفت : سامانه‌ای ناپایدار از روز جمعه تا یکشنبه هفته آینده جو منطقه را تحت تاثیر داده است که به تناوب سبب بارندگی همراه با وزش باد، رعدوبرق و احتمال رگبار پراکنده تگرگ در کل استان خواهد شد.

سامانه‌ای ناپایداروزش بادسعید قاسمی ادامه داد: هوای استان طی امروز قسمتی تا نیمه ابری در بعضی ساعات همراه با وزش باد ملایم و رشد ابر خواهد بود و با ورود این سامانه ناپایدار از روز جمعه جو منطقه تحت تاثیر قرار خواهد گرفت.

وی با بیان اینکه بارش‌ها در روز‌های جمعه و شنبه شدت بیشتری داشته و در پاره‌ای نقاط با آبگرفتگی معابر عمومی نیز همراه می‌گردد، افزود: این شرایط جویی موجب کاهش دمای روزانه بین چهار تا پنج درجه و افزایش نسبی دمای شبانه نیز در استان خواهد شد.

قاسمی بیان کرد: کاهش دید، لغزندگی جاده‌ها و کندی در تردد وسائل نقلیه، آبگرفتگی معابر عمومی، احتمال وقوع خسارت به باغات و مزارع و احتمال لغو پرواز‌ها به دلیل احتمال تگرک نیز پیش بینی شده است.

رئیس اداره پیش‌بینی هواشناسی استان کرمانشاه نسبت به پرهیز از تردد و توقف در حاشیه رودخانه‌ها و مسیل ها، پرهیز از تردد‌های غیرضرور و قرارگرفتن در فضا‌های باز، مرتفع و مکان‌های مستعد برخورد صاعقه و احتیاط در رانندگی توصیه کرد.

وی نسبت به مراقبت از محصولات کشاورزی و احتیاط در تردد عشایر کوچ رو نیز در طی این مدت هشدار داد و گفت: در اوایل روز‌های یکشنبه و دوشنبه، کاهش دمای هوا شرایط را برای تشکیل مه صبحگاهی در برخی نقاط استان فراهم خواهد کرد.

وی یادآور شد: در ۲۴ ساعت گذشته شهرستان‌های حمیل و کنگاور با یک درجه سانتی گراد زیر صفر سردترین و قصرشیرین و خسروی با ۲۸ درجه گرمترین نقاط استان بودند.

قاسمی افزود: در همین مدت دمای هوای کرمانشاه بین ۲ تا ۱۸ درجه سانتی گراد بالای صفر در نوسان بود .

باشگاه خبرنگاران جوانکرمانشاهکرمانشاه

شناسه خبر: 876668